DĖMESIO!!!

Kun. Eitvydas su Galilėjiečių bendruomene

meldžiasi Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje.

Šv. Mišios kasdien (taip pat ir sekmadieniais) 17 val.

Kol bus šis skelbimo prierašas,

šeštadieniais 17 val. – Mišių nebus.

Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 

tekleŠv. Teklė tradiciškai laikoma viena pirmųjų kankinių. Ją buvus istorine asmenybe patvirtina labai seni Bažnyčios raštai (II a.) ir anksti (IV a.) susiformavęs šios šventosios kultas. Tiesa, Naujajame Testamente Teklė nėra minima, bet jos istorija aprašyta apokrifiniuose Pauliaus darbuose, ją mini pirmasis krikščionių rašytojas Tertulijonas (160–230 m.), taip pat šv. Jeronimas (347–420 m.). Romoje saugomos dvi III a. freskos, vaizduojančios šv. Teklę.

Šv. Teklė yra kilusi iš Mažosios Azijos Ikonijaus miesto (dab. Konijos miestas Turkijoje). Būdama kilmingos šeimos dukra, ji, be abejo, nestokojo materialinių gėrybių, tačiau, teigiama, atidžiai domėjosi ir dvasiniais dalykais. Kai maždaug tarp 45-ųjų ir 50-ųjų Ikonijuje ir Listre su pirmąja apaštaline kelione lankėsi Paulius ir Barnabas, mergina Teklė, beje, jau sužadėta su kilmingu jaunikaičiu, klausėsi jų mokymo. Ją tiesiog pagavo ir jau iki gyvenimo pabaigos neapleido apaštalo Pauliaus skelbta Geroji žinia. Rašoma, kad ji nutraukė ne tik šias sužadėtuves, bet vėliau atstūmė ir kitą turtingą jaunikį...

Pasirinkimas tapti krikščione susilaukė didžiulio šv. Teklės artimųjų – tėvų, sužadėtinio, giminių – pasipriešinimo. Persekiojant Naujojo kelio sekėjus, ji buvo net keletą kartų teisiama ir jai skirtos mirties bausmės – sudeginimas ant laužo, atidavimas žvėrims sudraskyti. Tačiau kiekvieną kartą šv. Teklę gelbėjęs Dievas – mergina stebuklingai išvengdavo žūties...

Kai kurie pasakojimai apie šią apaštalo Pauliaus pasekėją skamba kaip legendos, bet jie negali paneigti, kad ir tikrovėje šv. Teklė buvo tarp tų moterų ir merginų, kurios ir apaštalų, ir vėlesniais laikais darbavosi krikščionybės misijose.

tekles bPo visų negandų, kurias patyrė Teklė, mergina pasitraukė į nuošalią vietą, ji pasirinko atsiskyrėlės gyvenimą ir apsistojo oloje netoli Seleukijos kalno. Toje vietovėje, gydydama ir slaugydama ligonius, atlikdama kitus krikščioniškos artimo meilės darbus, ji sulaukė gilios senatvės. Čia mirė ir yra palaidota.

Šv. Teklę gerbia ir Rytų, ir Vakarų krikščionys. Manoma, kad vieta, kur šventoji mirė ir palaidota, yra dabartinės Sirijos teritorijoje. Čia įsikūręs Šv. Teklės vienuolynas ir jos vardo šventovė, kuri priklauso Antiochijos patriarchatui. Vienuolyne gyvena ortodoksės vienuolės. Ansamblis stovi vaizdingame tarpeklyje ir yra gausiai lankomas piligrimų.

Turkijoje, kur apaštalavo šv. Paulius, kasmet rugsėjo 13–14 d., švenčiant šv. Teklės šventę, atliekamos eitynės šventomis romėnų laikų vietomis.

Europoje šv. Teklė labiausiai gerbiama Italijoje, kur jos vardu pavadinta daug bažnyčių. Ši šventoji yra Lenkijos Kolo ir Ispanijos Taragono miestų globėja. Pastarojo katedroje nuo 1321 m. saugomos šv.Teklės relikvijos ir miestas visoje šalyje garsėja jos garbei skirtais atlaidais, kurie tęsiasi 10 d. ir sutraukia minias tikinčiųjų.

Šv. Teklė globoja mirštančiuosius, kenčiančius nuo akių ligų. Ji užtaria gaisrų, maro metu, saugo nuo gyvačių ir laukinių žvėrių.

Ikonografijoje šv. Teklė vaizduojama kaip moteris ilgais, tiesiais, ant pečių krintančiais plaukais, kuriuos pridengia skara. Dažniausiai basomis kojomis. Drabužiai plačiomis rankovėmis, raudonų spalvų. Rankoje laiko didelį kryžių ar knygą.

Šios šventosios atributas, kaip ir kitų kankinių, – palmės šakelė, taip pat liepsnojantis stulpas ir ugnies kamuolys rankoje ar virš galvos, kartais aplink būna plėšrių žvėrių, gyvulių, roplių: liūtų, lokių, bulių, nuodingų gyvačių.

Galilėjiečių bendruomenės vadovą

kun. Eitvydą Merkį galite rasti

Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje:

kasdien pusvalandį prieš ir tuojau po 17 val. šv. Mišių;

sekmadieniais ir šventadieniais nuo 16.00 iki 18.00 val.

Išpažinčių kunigas klauso kasdien pusvalandį prieš Mišias.

Ilgesniems dvasiniams pokalbiams reikia su juo susitarti iš anksto.

Kalendorius
loader
Prašymai pasimelsti (intencijos)
Klausimas apie tai, kas domina
Prisijungimas
Lankytojai
751871
ŠiandienŠiandien433
VakarVakar478
Šią savaitęŠią savaitę911
Šį mėnesįŠį mėnesį8365
VisoViso751871
Statistik created: 2019-10-15T12:31:20+00:00
Lankosi svečių 14
Lankosi narių 1
Straipsnių peržiūrėjimai
3570380

Galilėjiečių bendruomenė meldžiasi

Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje

kasdien 17 val. Mišiose.

Sekmadieniais bei šventadieniais,

taip pat šeštadieniais

16.30 val. gieda Vakarinę

17 val. švenčia šv. Mišias