DĖMESIO!!!

Kun. Eitvydas su Galilėjiečių bendruomene

meldžiasi Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje.

Šv. Mišios kasdien (taip pat ir sekmadieniais) 17 val.

Kol bus šis skelbimo prierašas,

šiokiadieniais ir šeštadieniais 17 val. – Mišių nebus.

Pritariančius naujai maldos iniciatyvai visada kviečiame pasižymėti, paspaudžiant mygtuką Vertinti (jeigu jo nėra, pirmiausia paspauskite pačią straipsnio antraštę, žalsvame fone, kad atsirastų mygtukas), kad galėtumėte matyti dvasinių, ta pačia intencija besimeldžiančių bičiulių skaičių.

Narių vertinimas:  / 1
BlogiausiasGeriausias 

gamlielisĮtakingas ir populiarus fariziejus Gamalielis (hebrajų kalba Gamali‘el – „Dievas mano atlygis“, „Dievas padarė man gera“) buvo garsiojo rabino Hillelio (apie 70 m. pr. Kr.) anūkas ir vadovavo jo įkurtai mokyklai. Jį vadino Vyresniuoju arba Pirmuoju, nes buvo vienu iš 7 žymiausių Įstatymo žinovų. Jo nereikėtų maišyti su kitu Gamalieliu, rabino Simeono (jo anūko) sūnumi, kuris po Jeruzalės žlugimo I a. pabaigoje subūrė žydų bendruomenę bei mokyklą Jamnės mieste.

Pasak vienos legendos Gamalielis 32 metus buvo Sinedriono pirmininku (valdant Tiberijui, Kaligulai ir Klaudijui). Būdamas Įstatymo mokytoju ir Sinedriono nariu jis išsiskyrė ypatinga erudicija, išmintimi ir asmeniniu sąžiningumu, stengėsi būti už politikos ribų, vengė kraštutinumų, demonstravo išmintį ir atsargumą. Apaštalų darbuose aprašytame apaštalų teisme Sinedrione pasakė apaštalus ginančią kalbą. Ten rašoma:

„Tuomet taryboje pakilo pakilo vienas fariziejus, vardu Gamalielis, visos tautos gerbiamas Įstatymo mokytojas, jis įsakė trumpam išvesti tuos vyrus ir prabilo: „Vyrai izraelitai! Gerai pagalvokite, kaip pasielgti su šitais žmonėmis. Juk prieš kiek laiko buvo iškilęs Teudas, kuris laikė save kažkuo nepaprastu. Jis subūrė apie keturis šimtus šalininkų, bet buvo užmuštas, visi jo bičiuliai išsisklaidė ir nuėjo niekais. Po jo, gyventojų surašymo dienomis, atsirado Judas Galilėjietis ir patraukė dalį žmonių paskui save. Jis taip pat žuvo, o visi jo sekėjai buvo išblaškyti. Todėl aš ir dabar jums sakau: palikite šituos žmones ramybėje, paleiskite juos. Jei šis sumanymas ar ši veikla iš žmonių, jie žlugs savaime, o jeigu jie iš Dievo, tai jūs nepajėgsite jų sunaikinti. Saugokitės, kad netaptumėte Dievo priešininkais!“ Ir taryba paklausė jo patarimo (Apd 5, 34–39).

Už savo išmintį ir išmanymą jis pirmasis gavo garbės vardą – Rabbanas (aram. mūsų mokytojas), pripažįstamą tik judaizmui nusipelniusiems Įstatymo žinovams. Gamalielis skelbė universalias ir gan liberalias pažiūras (pvz. savo mokiniams leido skaityti graikų klasikus), yra daugelio halachišų dekretų, kuriuose buvo formuluotė „žmonijos labui“ autorius (taip pat ir ginant moterų teises). Viena senovės legenda Talmude apibūdina Gamalielio reikšmę šiais žodžiais: „Gamalieliui mirus pagarba Torai išnyko, o skaistumas ir susilaikymas nustojo egzistuoti“.

Apaštalas Paulius taip pat buvo jo mokinys ir priklausė jo mokyklai (plg. Apd 22, 3). Apaštalai Gamalielį vadina „visos tautos gerbiamu Įstatymo mokytoju“ (žr. Apd 5, 34).

Kai šventas apaštalas ir pirmasis kankinys Steponas buvo užmuštas akmenimis, ir jo kūnas buvo išmestas laukiniams paukščiams ir žvėrims, kitą naktį Gamalielis kartu su patikimais žmonėmis paėmė kūną ir palaidojo savo dvare Kafargamale esančiame už kelių kilometrų nuo Jeruzalės. Pagal bažnytinę tradiciją gyvenimo pabaigoje Gamalielis atsivertė į krikščionybę ir kartu su savo sūnumi Abibu buvo pakrikštyti apaštalų Petro ir Jono. Jis mirė maždaug aštuoniolika metų iki Jeruzalės sunaikinimo. Kafargamale (Palestinoje) jo ir sūnaus Abibo, šventojo Nikodemo ir pirmojo kankinio šv. Stepono relikvijas rado kunigas Lucijanas, kuriam, pasak legendos, Gamalielis apsireiškęs sapne.

Relikvijų atradimo diena švenčiama Rytų Bažnyčioje rugpjūčio 2 d. pagal senąjį kalendorių (rugpjūčio 15 d. − pagal naująjį, pop. Grigaliaus). Gamalielis paskelbtas šventuoju 415 m. ir senajame Romos Martirologe buvo minimas rugpjūčio 3 d., kartu su Abibu ir Nikodemu, o 2004 m. reformuotame Romos Martirologe nebeminimi. Lucijanas apibūdina Gamalielį kaip „pažengusių metų vyrą, aukštą, malonaus veido, ilga barzda, vilkintį baltu apdaru išsiuvinėtu auksiniais kryžiais“.

Galilėjiečių bendruomenės vadovą

kun. Eitvydą Merkį galite rasti

Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje:

kasdien pusvalandį prieš ir tuojau po 17 val. šv. Mišių;

sekmadieniais ir šventadieniais nuo 16.00 iki 18.00 val.

Išpažinčių kunigas klauso kasdien pusvalandį prieš Mišias.

Ilgesniems dvasiniams pokalbiams reikia su juo susitarti iš anksto.

Kalendorius
loader
Prašymai pasimelsti (intencijos)
Klausimas apie maldos adresatą
Lankytojai
825055
ŠiandienŠiandien103
VakarVakar344
Šią savaitęŠią savaitę103
Šį mėnesįŠį mėnesį7093
VisoViso825055
Statistik created: 2020-09-27T21:46:21+00:00
Lankosi svečių 14
Lankosi narių 1
Straipsnių peržiūrėjimai
3904557

Galilėjiečių bendruomenė meldžiasi

Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje

kasdien 17 val. Mišiose.

Sekmadieniais bei šventadieniais,

taip pat šeštadieniais

16.30 val. gieda Vakarinę

17 val. švenčia šv. Mišias