DĖMESIO!!!

Kun. Eitvydas su Galilėjiečių bendruomene

meldžiasi Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje.

Šv. Mišios kasdien (taip pat ir sekmadieniais) 17 val.

Kol bus šis skelbimo prierašas,

šiokiadieniais ir šeštadieniais 17 val. – Mišių nebus.

Pritariančius naujai maldos iniciatyvai visada kviečiame pasižymėti, paspaudžiant mygtuką Vertinti (jeigu jo nėra, pirmiausia paspauskite pačią straipsnio antraštę, žalsvame fone, kad atsirastų mygtukas), kad galėtumėte matyti dvasinių, ta pačia intencija besimeldžiančių bičiulių skaičių.

Narių vertinimas:  / 3
BlogiausiasGeriausias 

LR Seime svarstomas Konstitucijos 38 straipsnio pakeitimas, norint apginti pamatinę tautos vertybę – šeimą, nuo galimo jos niveliavimo ir galimų bandymų ją prilyginti dviejų vienos lyties asmenų santykiams, ryšiams etc.

Siūloma, kad Konstitucijos 38 straipsnis skambėti taip:

Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas.
Šeima sukuriama sudarius santuoką.
Santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu.
Šeima taip pat kyla iš motinystės ir tėvystės. Valstybė saugo ir globoja santuoką, šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę.
Santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu.
Valstybė registruoja santuoką, gimimą ir mirtį. Valstybė pripažįsta ir bažnytinę santuokos registraciją.
Sutuoktinių teisės šeimoje lygios.
Tėvų teisė ir pareiga – auklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais, iki pilnametystės juos išlaikyti.
Vaikų pareiga – gerbti tėvus, globoti juos senatvėje ir tausoti jų palikimą.

 

Taigi, šiuo metu svarstomas toks variantas (ankstesni variantai). Būtų gera, kad naujoje Konstitucijos redakcijoje neliktų jokių dviprasmybių ir būtų aiškiai apibrėžta, kad šeima sukuriama laisvu vyro ir moters sutarimu sudarius santuoką.

Parlamente, svarstant projektą, virė karšta diskusija (jos stenogramą ir garso įrašą galėsite rasti Seimo posėdžių archyve, kai tik tai bus įkelta). Nors didžioji dauguma visuomenės aiškiai pasisako už nedviprasmišką šeimos supratimą ir jos išsaugojimą, tačiau ekstravanagantišką liberalizmą deklaruojantys parlamentarai aršiai puola pamatines žmogiškasias vertybes ginančius parlamentarus ir bando įpiršti mūsų tautai svetimas bei pražūtingas liberalias, komunistines įdėjas (apie jas skaitykite psichoterapeuto Gintauto Vaitoškos straipsnyje Socialdemokratija ir santuoka, kurį išspausdino lrytas.lt).

Šis svarstymas yra puikus parlamentarų vertybinių nuostatų testas prieš būsimus rinkimus. Akylai stebėkime Konstitucinės pataisos svarsrtymo eigą Seime ir viską fiksuokime atmintyje (apie tai, kiek pajėgsime, bandysime jus informuoti mūsų svetainėje). Tai bus labai naudinga, darant pasirinkimą naujojo Seimo rinkimuose rudenį.

 

Melskimės bei visokeriopai palaikykime (kur tik galima pasisakykime, rašykime, balsuokime apklausose etc.), kad šeimos instituciją ginantys parlamentarai atsilaikytų prieš aršų oponentų puolimą, nepasiduotų spaudimui ir užkirstų kelią šeimos institucijos ir tautos doros bei egzistencijos griovimui ateityje (juk svarstomas ne vienadienis įstatymas, bet Konstitucija).

 

P.S. Šį antradienį, 2012-04-24, rytiniame Seimo posėdyje buvo svarstomas Konstitucijos 38 straipsnio papildymo ir pakeitimo ĮSTATYMO PROJEKTAS (Nr. XIP-3981(2)). M. A. Pavilionienė, V. P. Andriukaitis ir B. Vėsaitė, remiami socialdemokratų, išvien su liberalais bandė įpiršti savo projektą, kuriam nebuvo pritarta. Kaip žadėjome, įdedame nuorodas pagal kurias lengvai surasite posėdžio įrašą, stenogramą ir balsavimo rezultatus (verta susipažinti). Įdėmiai sekime šios, gyvybiškai svarbios bei vertybiškai reprezantatyvios pataisos priėmimo eigą ir įsidėmėkime tuos, kurie prisideda prie tautos pamatinių vertybių išsaugojimo, o kas kasasi po tautos moralės pamatais, propaguodami beribį liberalizmą. 

Siūlome paskaityti ir susipažinti su Seimo nario Manto Adomėno spaudos konferencija apie Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo išaiškinimą dėl šeimos koncepcijos „Konstitucinio Teismo išaiškinimas: tarnavimas Konstitucijos dvasiai ar interesų grupėms?“

Seimo darbotvarkėje jau numatyta LR Konstitucijos 38 straipsnio pirmojo (iš dviejų privalomų) priėmimo data - gegužės 10 d. 10:05-10:25 val.

Galilėjiečių bendruomenės vadovą

kun. Eitvydą Merkį galite rasti

Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje:

kasdien pusvalandį prieš ir tuojau po 17 val. šv. Mišių;

sekmadieniais ir šventadieniais nuo 16.00 iki 18.00 val.

Išpažinčių kunigas klauso kasdien pusvalandį prieš Mišias.

Ilgesniems dvasiniams pokalbiams reikia su juo susitarti iš anksto.

Kalendorius
loader
Prašymai pasimelsti (intencijos)
Klausimas apie maldos adresatą
Lankytojai
825536
ŠiandienŠiandien197
VakarVakar387
Šią savaitęŠią savaitę584
Šį mėnesįŠį mėnesį7574
VisoViso825536
Statistik created: 2020-09-29T09:52:56+00:00
Lankosi svečių 8
Lankosi narių 1
Straipsnių peržiūrėjimai
3906929

Galilėjiečių bendruomenė meldžiasi

Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje

kasdien 17 val. Mišiose.

Sekmadieniais bei šventadieniais,

taip pat šeštadieniais

16.30 val. gieda Vakarinę

17 val. švenčia šv. Mišias