DĖMESIO!!!

Kun. Eitvydas su Galilėjiečių bendruomene

meldžiasi Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje.

Šv. Mišios kasdien (taip pat ir sekmadieniais) 17 val.

Kol bus šis skelbimo prierašas,

17 val. Mišios tik sekmadieniais.

DĖMESIO. Norintys skaityti cituojamų publikacijų originalus paspauskite aktyvuotas nuorodas (jos būna pabrauktos) mūsų straipsniuose.

Narių vertinimas:  / 0

Kaip praneša katalikų naujienų agentūra CRUX, Australijoje priimtas įstatymas, kuris įpareigoja kunigus pranešti apie pedofilus, net išduodant išpažinties paslaptį. Priešingu atveju jiems grės kalėjimas. To dar nebuvo pasaulyje, net ateistinėje SSSR, Kinijoje etc.

Narių vertinimas:  / 0

JAV buvo atlikta apklausa (žr. rezultatus), kuri parodė kaip įvairių tikėjimų žmonės pritaria abortams. Rezultatai labai iškalbingi bei verčiantys susimąstyti. LSN pateikia statitstiką, kurios JAV valstijos yra Už Gyvybę, o kurios už abortus.

Narių vertinimas:  / 0

Kaip praneša LSN (apie tai rašo ir DELFI.LT), žinoma JAV bendrovė „Apple“ iš savo naujosios operacinės sistemos versijos kalendorių pašalino Didijį Penktadienį bei Velykas (Kalėdas kol kas paliko), kai tuo pat metu paliko kinų, induistų ir musulmonų kalendorius.

Matome, kaip pasaulio kunigaikštis visais įmanomais būdais kovoja su prisikėlusiu Kristumi, bet, kaip žinome iš Apreiškimo, galiausiai jis žlugs kartu su visa savo kompanija.

Narių vertinimas:  / 0

DELFI, remdamasi BNS, praneša, kad Prancūzų parlamentarams uždrausta nešioti religinius simbolius, ko nebuvo net bedieviškais laikais Sovietų Sąjungoje, kur konstitucija ir įstatymai to nedraudė, tik kartais įvairiai represuodavo tuos, kurie turėjo drąsos viešai juos nešioti.

Narių vertinimas:  / 1

Kaip rašo bei rodo CBS Baltimore, Emma Wren, gimė po 24 metų, nes tiek laiko ji išbuvo mėgintuvėlyje užšaldyta. Kaip jos akivaizdoje turėtų jaustis tie beširdžiai politikai, kurie siūlo naikinti embrionus, tuos mažus žmogiukus – tikrą gyvybės stebūklą, ar įteisina abortus.

Narių vertinimas:  / 0

Iki kokio absurdo nusigyventa pasaulyje galima matyti perskaičius šiuos pranešimus:

Britanija siūlo JTO terminą nėščios moterys pakeisti į nėštūs žmonės (žr. straipsnį). Danija taip pat rekomenduoja Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetui nevartoti sąvokos nėščia moteris, nes ji ignoruoja translyčius asmenis (žr. straipsnį ir komentarus). 

Melburne, per Australijos sunkumų kilnojimo moterų varžybas, net 20 kg svorio skirtumu laimėjo translytė „moteris” (žr. LSN), o translytė „mergina”, prisipildžiusi testosterono, laimėjo mergaičių irklavimo varžybas Teksase (žr. LSN).

Nors akivaizdu, jog visa tai nesuderinama su sveiku protu, bet tai nieko nesako liberaliems politikams, kurie kūrė ir tebekuria tokią pasaulio „tvarką”, kurioje blaiviam protui bei prigimties dėsniams, o juo labiau Dievui nebėra vietos. Net sovietinis ateizmas nebuvo nusiritęs iki tokio lygio!

Narių vertinimas:  / 0

Siūlome susipažinti su bendrovės „Lucify“ sudarytu interaktyviu žemėlapiu, kuris leidžia pamatyti Europą užplūdusių migrantų srautus bei jų mąstą nuo 2012 m. Žemėlapis sudarytas remiantis JT vyriausiojo pabėgėlių komisaro valdybos pateiktais duomenimis, tačiau neįtraukus pabėgelių iš Sirijos, kurie laikomi tik prieglobsčio prašytojais.

Narių vertinimas:  / 0

Kentukio valstijoje pastatyta Biblijoje aprašyto dydžio Nojaus arka, kurią galite pamatyti paspaudę šią nuorodą, o besilankantys JAV galite ją ir aplankyti...

Narių vertinimas:  / 0

Naujas tyrimas skelbia, kad kasmet pasaulyje padaroma 56 milijonai abortų. Labai liūdna, kad nemažą jų dalį padaro krikščionės, dažniausiai tos, kurios gyvena ekonomiškai išsivysčiusiuose kraštuose. Pagal JAV atliktą tyrimą, 54% moterų, dariusių abortus yra krikščionės. Iš jų 24% katalikės. Guodžia bent tai, kad lyginant su anksteniu tyrimu, jų skaičius sumažėjo 15%.

Narių vertinimas:  / 0

Kaip rašo bioedge.org, Nyderlanduose, demencija sergantys žmonės, galės būti nužudyti, taikant jiems eutanaziją. Ten pat rašoma, kad islamo valstybė pritarė organų prekybai iš „apostatų“.  Ir viena, ir kita praktikavo naciai, o šiandien tai praktikuoja kiti, perėmę jų dvasią bei ideologiją. Taigi, kuo besiskiria naciai, ISIS ir „humaniškieji“ Nyderlandai?

Narių vertinimas:  / 0

Kaip rašo 15min.lt, Nyderlanduose už vairavimo pamokas galima atsiskaityti ne pinigais, o seksualinėmis paslaugomis. Štai iki ko prisigyveno... ir kurgi amoralumo propagavimo dugnas?

Narių vertinimas:  / 0

Kaip rašo Asia news, Brunėjaus sultonas uždraudė švęsti šv. Kalėdas, o nepaisantys draudimo bus baudžiami kalėjimu iki 5 metų ir 20 000 dolerių bauda. Kaip rašo Delfi.lt, Somalis taip pat uždraudė Kalėdų šventę, nes ji gali pakenkti šalies musulmoniškam tikėjimui.

Narių vertinimas:  / 1

Delfi.lt spausdina Barselonos futbolo klubo žvaigždžių argentiniečio Messi ir brazilo Neymaro nuotrauką, kurioje pastarasis ant galvos užsidėjęs juostą, kuri byloja apie futbolininko tikėjimą į Jėzų. Tai gražus evangelizacijos pavyzdys. Juk daugeliui, ypač jaunimui, Neymaras, kaip ir bet kuri kita sporto, kino, muzikos etc. žvaigždė yra autoritetu ir gali turėti teigiamą poveikį, pasirekant gyvenimo vertybes. Žavu, kai žvaigždės reklamuoja ne alkoholį, palaidą gyvenimą, bet skelbia tikėjimą etc. 

Narių vertinimas:  / 0

Alfa.lt rašo, kad vieno geriausių pasaulio futbolininkų Cristiano Ronaldo mama, besilaukdama jo, norėjo pasidaryti abortą. Jei tai būtų padriusi Madrido „Real“ žvaigždė į šį pasaulį būtų neatkeliavęs. Šiais laikais nužudomi tūkstančiai ronaldų, mocartų etc. Pasižiūrėkit, kaip kūdikis "gieda" motinos įsčiose.

Narių vertinimas:  / 0

Vatikano radijas pateikia istoriją apie tai, kaip gimė Europos Sąjungos vėliava, kas jos autorius ir ką ji simbolizuoja, taip pat rašoma ir apie himno sąsajas su vėliavos simbolika. Kokia krikščioniška,dvasinga prasminga pradžia... ir kas iš viso to beliko po pusės amžiaus... Šėtonas nesnaudžia, neveltui apie jį bei žvaigždes pasakyta ir tai: "Jo uodega nušlavė trečdalį dangaus žvaigždžių ir nužėrė jas žemėn. Slibinas tykodamas sustojo priešais moterį, kad, jai pagimdžius, prarytų kūdikį" (Apr 12 ,4).

Narių vertinimas:  / 0

Vatikano radijo svetainėje rašoma apie skirtingas rabinų pozicijas dėl "Duonos padauginimo" bažnyčios padegimo.

Narių vertinimas:  / 0

Kaip rašo LAN, Teksaso senatorius ir respublikonų kandidatas į JAV prezidentus Ted Cruz "planuotą tėvystę"pavadino nacionaline kriminaline įmone. Taip jis reagavo į JAV kilusį skandalą, kai internete buvo paviešinta filmuota medžiaga apie abortistų pardavinėjamus vaikų organus. Kaip rašo LSN, dabartinis prezidentas tirs liūto Cecilio mirtį, bet ignoruoja abortistų kriminalą. Ten pat rašoma, kad demokratai pateikė įstatymo projektą, pagal kurį abortų draudimas būtų apmokamas iš visų mokesčių mokėtojų pinigų (iki šiol pagal Hyde įstatymo papildymą 1976 m., abortai neapmokami). Naujausiomis žiniomis, San Francisco teisėjas William Orrick uždraudė skleisti naujus video apie Planuotos tėvystės kūdikių pardavinėjimus.

Narių vertinimas:  / 0

Lietuvos žinios rašo ir pateikia statistiką apie religijos nuosmukį Vakaruose ir augantį susidomėjimą Kinijoje. Tendencijos aiškios, taip pat ir priežastys... Neveltui laiške Diognetui rašoma: "Siela, nelepinama valgiu ir gėrimu, stiprėja, taip ir krikščionys engiami kasdien gausėja".

Narių vertinimas:  / 0

Praėjusį sekmadienį skaitėme Evangeliją apie duonos padauginimą ir širdyje liūdėjome, kad šiais metais piktavališkai buvo sudeginta bažnyčia pastatyta toje vietoje, kur vyko šis įvykis. Kaip praneša Vatikano radijas, buvo suimti jos padegėjai, jauni vaikinai, vos dvidešimties ir devyniolikos metų, priklausantys radikaliam žydų ortodoksų judėjimui. Liūdna žiūrėti į sudegusios bažnyčios liekanas, bet dar liūdniau dėl jaunuolių aklumo: "Atleisk, jiems Viešpatie, nes jie nežino ką daro"...

Narių vertinimas:  / 0

Kaip rašo Respublika.lt, JT priimė istorinę rezoliuciją, ginančią ir kviečiančią išsaugoti šeimą. Lietuvoje nutylėta apie šį svarbų žingsnį. Todėl dienraštis ragina dalintis šia visiems už šeimos stiprinimą kovojantiems svarbia žinia, kad apie tai sužinotų ir Lietuvos piliečiai. Ši, labai palanki šeimai rezoliucija JTO Žmogaus teisių taryboje Ženevoje buvo primta dėka Afrikos šalių koalicijos ir kitų besivystančių šalių, Kinijos ir Rusijos. Priešininkės buvo JAV, Britanija, Airija, Estija, Latvija ir kitos Vakarų šalys (žr. balsavimo rezultatai). 

Narių vertinimas:  / 0

Pro patria.lt rašo apie translytį vyrą, pasidariusį plastinę operaciją ir moterų ringe triuškinantį kitas moteris. Iki kokio absurdo nusigyveno šiuolaikinis pasaulis...

Narių vertinimas:  / 1

Kaip rašo Live Action News, didžiausias mergaičių žudikas yra selekciniai abortai, kurių metu nužudoma apie 100 milijonų mergaičių. Toje pačioje svetainėje rašoma , kad penkiose JAV valstijose darė abortus pagal lytį: abortuodavo mergaites.

Ar tai neprimena hebrajų nelaisvės Egipte, kur buvo žudomi gimę berniukai? Ten žudė faraonas, bet Dievas išgelbėjo persekiojamą tautą, o čia… žudo patys ir išmirs bei išnyks, kaip sugędusi kultūra, kaip, kad žlugo senovės Romos imperija (skaitykite straipsnį apie išmirštančią Italiją).

Ir dar viena iškalbinga detalė: turtingos moterys padaro daugiau abortų, nei vargingai gyvenančios (skaitykite straipsnį bei tyrimo rezultatus). 

Narių vertinimas:  / 0

Daugelyje Europos valstybių uždaromos bažnyčios, daug tarp jų ir katalikų, ir paverčiamos barais, kavinėmis etc. (ši tendencija vis stiprėja), nes mažėja krikščionių skaičius. Priežastys, kaip ant delno. Tuose kraštuose, kur vis labiau įsiviešpatauja etinis liberalizmas ir supasaulėjusi bei nudvasėjusi Liturgija, kur nebejaučiamas bei nesaugomas sakralumas, ten šis procesas sparčiausias. Tai puikiai matosi iš Mariaus Jokūbaičio publikacijos lrytas.lt. ir jo pateiktų pavyzdžių bei statistikos. Klausimas: ar ir mes to norime Lietuvoje?

Narių vertinimas:  / 2

Kaip rašo 15 min.lt, garsus futbolininkas Cristiano Ronaldo gimė tik todėl, kad jo motinai nepavyko sukelti aborto, o gydytojas atsisakė jį daryti. Tvirtas gydytojo "ne" abortui išgelbėjo futbolininko gyvybę bei talentą, kurio žaidimu šiandien grožisi minios futbolo mėgėjų.

Narių vertinimas:  / 0

Delfi.lt spausdina vertą rimto dėmesio interviu su garsiu rusų politologu Andrejumi Piontkovskiu, kuris analizuoja TV laidoje „Priamaja linija“ Rusijos prezidento Vladimiro Putino išdėstytą rusiško pasaulio koncepciją bei unikalaus rusų žmogaus idėją ir jos sąšaukas su Hitlerio nacistine ideologija, kuri bandoma realizuoti nauju pavidalu.

Narių vertinimas:  / 0

Kaip praneša Vatikano radijas, Didžiojoje Britanijoje kilo karšta diskusija, ar ši šalis krikščioniška, kaip tai aiškiai ir su pasididžiavimu įvardino jos premjeras D. Cameron. Būtų gera, jeigu į jo poziciją imtų lygiuotis ir kiti ES lyderiai. Gal pagaliau prasidėjo praregėjimo metas? Tai gera velykinė žinia.

Narių vertinimas:  / 0

Kaip rašoma, Didžioji Britanija ketina priimti „pelenės įstatymą”, pagal kurį už „emocinį smurtą” prieš vaikus tėvams grėstų kalėjimas iki 10 metų. Kadangi vaikai be jokio vargo dėl savo kaprizų galės lengvai apkaltinti tėvus, tai kyla klausimai: ar beliks tėvų norinčių taip rizikuoti ir turėti vaikų? ar tai nėra dar vienas būdas kovoti prieš gyvybę bei šeimą?

Narių vertinimas:  / 2

15min.lt spausdina straipsnį ir pateikia 10 patarimų, kaip elgtis prasidėjus karui. Tai ne tik naudinga, bet reikalinga žinoti kiekvienam, nes "nežinome nei dienos, nei valandos", kada jis gali prasidėti.

Narių vertinimas:  / 0

Delfi.lt skaitykite apie Rusijos žiniasklaidoje vykstančią propagandą panašią, į Šiaurės Korėjos, gąsdinančią JAV paversti „radioaktyviais pelenais“.

Narių vertinimas:  / 0

Kaip rašo Independent ir LSN, Dalai Lama viename interviu pateisino homoseksualų "santuokas“. Tokiu savo pareiškimu jis sugriovė savo, kaip dvasinio lyderio, autoritetą ir nuvainikavo save.

Narių vertinimas:  / 0

Kaip praneša LSN, šį ketvirtadienį Europos parlamentas nubalsavo rekomenduoti sunkias ekonomines sankcijas (neduoti kelionės vizų, nutraukti pagalbą, prievarta izoliuoti nuo tarptautinės Afrikos bendrijos) toms Afrikos šalims, kurios atsisako puoselėti homoseksualizmą, kai tuo pačiu netaiko beveik jokių sankcijų Rusijai už Krymo okupaciją. Tai dar kartą parodo ES politikos tendencijas bei priemones ir moralinį jos veidą.

Į tai reaguodamas Afrikos Karibų ir Pacifiko parlamentas (ACP) pasmerkė Europos parlamentą už rekomenduojamas sankscijas Afrikos tautoms dėl homoseksualumo ir paragino boikotuoti EU-Afrikos vadovų susitikimą, numatytą gegužės mėnesį, praneša LSN.      

Narių vertinimas:  / 0

Kaip rašo LSN, buvusio JAV prezidento Clintono žmona ir buvusi valstybės sekretorė prezidento Obamos administracijoje Hillary Clinton kalbėdama JTO pasakė pasibaisėtiną frazę, kuri apibūdina ne tik jos požiūrį bei politiką: "nebus žmonijos progreso be abortų".

Narių vertinimas:  / 0

Delfi.lt rašo apie Lietuvoje viešėjusią Šiaurės šalių žmogaus teisių komiteto prezidentę Ruby Harrold-Claesson, dirbančią vaiko teisių srityje Šiaurės šalyse, kaltinančią Švediją, kad ši Europai norinti įpiršti nepasiteisinusią tvarką, pagal kurią vaikas iš tėvų gali būti atimtas dėl menkiausio skundo. Žmogaus teisių atstovė iš Švedijos atskleidė šokiruojančius faktus: kodėl iš šeimų atimami vaikai.

Narių vertinimas:  / 0

lrytas.lt rašo, kaip iš lietuvės atimtą sūnų Norvegijos teismas paliko auginti dviem lesbietėms.

Narių vertinimas:  / 0

Lrytas.lt publikuoja straipsnį bei šokiruojantį vaizdo įrašą, kuriame girdėti iš suomių šeimos atimamų dvynukų klyksmai.

Narių vertinimas:  / 2

Britų pora Liane ir Iain Stooke, kuri nepaklausė medikų patarimų daryti abortą dėl sunkaus smegenų pakenkimo, pagimdė tobulai sveiką mergaitę Miley. Apie tai skaitykite LifeSiteNews publikacijoje.

Narių vertinimas:  / 0

Kaip praneša Vatikano radijas, antradienį popiežius Pranciškus susitiko su Argentinos ir Italijos futbolo nacionalinėmis rinktinėmis, kurios trečiadienio vakarą Romos Olimpiniame stadione žais draugiškas varžybas, skirtas Šventajam Tėvui, kuris yra didelis futbolo mėgėjas, vaikystėje pats žaidęs futbolą, o vėliau palaikęs argentiniečių "San Lorenzo" klubą (žr. DELFI).

Narių vertinimas:  / 5

LifeSiteNews.com praneša, kad viena motina Brazilijoje išgyveno tragediją mirus prieš laiką gimusiam kūdikiui, dėl kurio gyvybės gydytojai kiek įmanydami bandė kovoti. Nepavykus išgelbėti kūdikio ir gydytojams konstatavus mirtį (kūdikio akių vyzdžiai nebereagavo į šviesą etc.), norėta jį atiduoti į lavoninę, bet padėjus jį ant ligoninės koplyčios altoriaus jis atgijo. Vieni, sukrėsti įvykio, byloja apie stebuklą, o gydytojas konstatuoja, jog savo gyvenime nepatyrė nieko panašaus.

Narių vertinimas:  / 0

Dar visai neseniai girdėjome apie sovietinių laikų ateistinės valdžios planus paimti vaikus iš tikinčių tėvų ir perduoti juos auklėti vaikų darželiams, kuriuose jiems būtų skiepijama ateistinė ideologija (tai dabar su visu nuožmumu įgyvendinama Šiaurės Korėjoje), o šiandien, beskaitant įvairias publikacijas, natūraliai kyla klausimai: Kuo karingoji marksistinė ideologija skiriasi nuo "humaniško" šiuolaikinio vakarietiškojo liberalizmo? Ar žvėris nesugrįžta pakeitęs kailį bei paploninęs balsą?

Spręskite patys, perskaitę Prano Valicko straipsnį ir paskaitę kitą publikaciją bei pasižiūrėję prie jos pridėtą video medžiagą apie nepilnamečių justiciją Vokietijoje ir sunkią tėvų patirtį.

Narių vertinimas:  / 0

"Lietuvos žinios" rašo, kad Japonijoje kūdikio besilaukiantys tėvai, nekantraujantys parodyti pasauliui savo atžalą, dabar galės įsigyti trimatį vaisiaus modelį, kurį galės demonstruoti savo draugams.

O, kad tai padėtų visiems suprasti, jog vaisių motinos įsčiose reikia saugoti bei ginti nuo pat jo užsimezgimo pradžios, nes jis yra vertingas, nuostabus ir brangintinas – tikras Dievo stebuklas, o abortas – tai baisus nusikaltimas prieš nekaltą ir bejėgį žmogutį bei visagalį Kūrėją.

Narių vertinimas:  / 0

Apie tai, kodėl šv. Kalėdos nebus švenčiamos Kokedalio miestelyje, bent vienoje jo dalyje, Danijoje, skaitykite 15min.lt publikacijoje. Taip pat siūlome peržvelgti nuotraukas iš šių metų Aukojimo šventės Maskvoje ir tikime, jog be komentarų suprasite, kas laukia nukrikščionėjančios Europos pateisinančios bei įteisinančios abortus, tos pačios lyties asmenų santuokas etc. Realybe tampa žinomas musulmonų šūkis: Mes Europą nugalėsime be karo – lovoje.

 

Narių vertinimas:  / 0

Siūlome pasižiūrėti žemėlapį, kuriame vaizduojama, kaip atskirų JAV vietovių piliečiai žiūri į vienos lyties asmenų santuoką. Žemėlapio atskiruose skyriuose taip pat rasite informacijos apie tai, kur vienos lyties asmenų santuokos legalizuotos arba kur laukiama tokio sprendimo. Rasite ir piliečių nusiteikimą jų atžvilgiu.

Narių vertinimas:  / 0

Slaptai.lt, straipsnyje apie amoralią propagandą, rašo, kad jau dabar „tolerantiškose ir pažangiose“ ES šalyse palaipsniui, įstatymiškai mažinamas vaikų amžius, kada jiems leidžiama turėti lytinių santykių su suaugusiais (ar atvirkščiai??). Štai, Ispanijoje lytiškai santykiauti leidžiama su vaikais, kuriems sukako 13 metų. Olandijoje priimtas įstatymas, kuris iš esmės leidžia suaugusiam turėti lytinių santykių su vaikais, jei jiems sukako bent 12 metų (Olandijos baudžiamojo kodekso 244 straipsnis). Tiesa, kitame BK 245 straipsnyje gana dviprasmiškai laviruojama tarp 12 ir 16 metų.

Taip jaunimo tvirkintojams sudaromos vis palankesnės sąlygos veikti, o visuomenė laipsniškai pratinama prie amoralumo. Būkime budrūs ir žiūrėkime, kad mūsų neužmigdytų bei nesuvedžiotų savo kerais piktoji dvasia, kuri šias laikais veikia ypač gudriai bei klastingai.

Narių vertinimas:  / 0

Lietuvos sveikata.lt rašo, kad Ria Cooper, kuri praėjusiais metais buvo užkariavusi laikraščių antraštes, kai būdama vos 17 metų tapo jauniausiu asmeniu, kuriam Didžiojoje Britanijoje buvo atlikta lyties keitimo operacija, po dvasinių kančių ir bandymų nusižudyti nori vėl susigrąžinti buvusią lytį ir būti tuo, kuo yra iš prigimties.

Narių vertinimas:  / 0

Kaip praneša Vatikano radijas, Didžiojoje Britanijoje medicinos darbuotojai buvo uždrausta nešioti kryželį. Ten pat minimas ir kitas krikščionių diskriminacijos atvejis. Natūraliai kyla klausimas: kuo liberalaus Vakarų pasaulio elgesys skiriasi nuo sovietiniais laikais siautėjusio ateistinio persekiojimo, apie kurį anais laikais rašydavo "Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronika".

Narių vertinimas:  / 0

Kaip rašo balsas.lt, šalyje, kur islamo religijos principų laikomasi itin griežtai, vakarietiški grožio konkursai yra neįmanomi. Po čadromis pasislėpusios merginos vertinimo komisijai demonstruoja ne išorinį, o vidinį grožį. Saudo Arabijos grožio konkurso komisijai gražus veidelis ir tobulas kūnas neturi jokios reikšmės. Konkursą „Mis Dorybė“ laimi mergina, labiausiai mylinti ir gerbianti savo tėvus. Toks konkursas puiki alternatyva įprastiems grožio konkursams, kuriuose vertinama tik merginos išorė. Šiuo atveju broliai musulmonai mums krikščionims tikrai dvasiškai artimesni nei nudvasėję bei dvasiškai išsigimę "krikščioniški" Vakarai.

Narių vertinimas:  / 0

Viename politiniame straipsnyje, kurį publikuoja The European Union Times, yra viena daug pasakanti frazė. Jame rašoma:
 
Didelį nerimą keliančią ataskaitą parengė Užsienio reikalų ministerija apie vakarykštį beveik 3,5 valandos trukusį susitikimą tarp prezidento V. Putino ir prezidento Obamos G-20 viršūnių susitikime Meksikoje. Rusijos vadovas buvo "sukrėstas" po to, kai jis pasakė JAV vadovui, kad Amerikos Artimųjų Rytų politika veda pasaulį prie totalinio karo slenksčio, į ką B.Obama atsakė: "Man nerūpi, galbūt tai yra tai, ko mums visiems reikia, bet kuriuo atveju" (“I don’t care, maybe that’s what we all need anyway”).

Narių vertinimas:  / 0

Kaip rašo alfa.lt, Danijos parlamentas 2012 06 07, ketvirtadienį, balsų dauguma priėmė įstatymą, versiantį Evangelikų Liuteronų Bažnyčią tuokti homoseksualias poras. Įstatymo projektas, kurį pateikė Danijos centro kairiųjų vyriausybė, buvo priimtas 85 balsais „už“, 24 - „prieš“, du parlamentarai susilaikė. Likę iš 179 parlamentarų posėdyje nedalyvavo. 1/3 kunigų atsisakė tokias ceremonijas atlikinėti. Danija yra pirmoji pasaulyje valstybė, kuri 1989 metais įteisino civilinę homoseksualių porų sąjungą.

Narių vertinimas:  / 1

Kur veda teologinis liberalizmas, ryškiai parodo žinios iš Olandijos, kuri prieškaryje dar buvo vienas katalikiškiausių kraštų Europoje, o dabar – vis labiau sekuliarizuota šalis. Kaip praneša LTV naujienų tarnybos korepondentė Jolanta Paškevičiūtė, Nyderlandų gyventojai per pastaruosius 50 metų tampa vis mažiau religingi ir tenai per savaitę uždaromos vidutiniškai dvi bažnyčios.

Dienraštis lzinios.lt rašo, kad po Olandiją pradėjo važinėti komandos, padedančios kenčiantiems nepagydomiems ligoniams numirti. Eutanazijos priešininkai jas vadina „mirties būriais" (ar neprimena nacių laikų?). Prieš dešimtį metų Olandija pasaulyje tapo pirma valstybe, legalizavusia eutanaziją (to siekiama ir pas mus!). Dabar Nyderlanduose kasmet atliekama po 3 tūkst. vadinamųjų asistuojamų savižudybių. Jos sudaro apie 2 proc. mirčių. Linas Kojala delfi.lt rašo, kaip eutanazija kito Nyderlanduose, Belgijoje ir kitose valstybėse ir kur einama toliau.

Matome, kaip viskas vystosi pagal traukos dėsnį. Kaip krintant daiktui, taip pat ir degraduojant visuomenei, pagreitis tik didėja. Kaip žinome, procesas įprastai sustoja tik po susidūrimo ir atsitrenkimo. Dažnai toks kritimas baigiasi sudužimu. Tai galioja abiem atvejais, o išimtis laikytina stebuklu.

Kur Olandijos sekuliarėjimo priežastys?

Išmintis sako: „Ką pasėsi, tą ir pjausi." Taigi, ar ne sekli liberalioji teologija ir modernizmo skersvėjai yra ta sėkla, kuri buvo pasėta, o šiandien ima nešti vaisius? Ar ne nuo garsiojo Olandų katekizmo visa tai prasidėjo? Žinoma, ir jis turi savo šaknis bei priešistorę, kurią verta rimtai analizuoti ir mokytis iš istorijos, kad neužliptume antrąkart ant to pačio grėblio, bet dar svarbiau žiūrėti, ką sėjame šiandien, kad vėliau netektų valgyti pigių modernizmo ir liberalizmo rūgštuogių, nuo kurių ilgainiui atšimpa dantys.

Galilėjiečių bendruomenės vadovą

kun. Eitvydą Merkį galite rasti

Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje:

kasdien pusvalandį prieš ir tuojau po 17 val. šv. Mišių;

sekmadieniais ir šventadieniais nuo 16.00 iki 18.00 val.

Išpažinčių kunigas klauso kasdien pusvalandį prieš Mišias.

Ilgesniems dvasiniams pokalbiams reikia su juo susitarti iš anksto.

Kalendorius
loader
Prašymai pasimelsti (intencijos)
Kokios naujienos domina?
Lankytojai
124292
ŠiandienŠiandien345
VakarVakar459
Šią savaitęŠią savaitę3846
Šį mėnesįŠį mėnesį5727
VisoViso1242927
Statistik created: 2023-12-09T13:38:51+00:00
Lankosi svečių 5
Lankosi narių 1
Straipsnių peržiūrėjimai
6432322

Galilėjiečių bendruomenė meldžiasi

Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje

kasdien 17 val. Mišiose.

Sekmadieniais bei šventadieniais,

taip pat šeštadieniais

16.30 val. gieda Vakarinę

17 val. švenčia šv. Mišias