DĖMESIO!!!
Kun. Eitvydas su Galilėjiečių bendruomene
meldžiasi Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje.
Šv. Mišios kasdien (taip pat ir sekmadieniais) 17 val.
Kol bus šis skelbimo prierašas,
17 val. Mišios tik sekmadieniais.
Po Viešpaties Prisikėlimo praėjus 40-čiai dienų, kai, pakartojęs duotą pažadą atsiųsti Šventąją Dvasią, mokinių akivaizdoje “Jėzus pakilo aukštyn, ir debesis jį paslėpė nuo jų akių. Kai jie akių nenuleisdami žiūrėjo į žengiantį dangun Jėzų, štai prie jų atsirado du vyrai baltais drabužiais ir prabilo: „Vyrai galilėjiečiai, ko stovite žiūrėdami į dangų? Tasai Jėzus, paimtas nuo jūsų į dangų, sugrįš taip pat, kaip esate jį matę žengiant į dangų“ (Apd 1, 9–11).
Tuomet jie sugrįžo į Jeruzalę iš vadinamojo Alyvų kalno, buvusio netoliese /…/ susirinko aukštutiniame kambaryje, kur buvo apsistoję./…/ visi ištvermingai ir vieningai atsidėjo maldai kartu su moterimis ir Jėzaus motina Marija bei jo broliais (Apd 1, 12–14).
Ne mažiau svarbus laikas Viešpaties mokiniams yra šiandien, kai po Jėzaus Prisikėlimo šventės mirus Popiežiui Bažnyčia intensyviai meldžiasi, nes konklavoje renkamas kitas Apaštalo Petro įpėdinis. Bažnyčia – kryžkelėje, laukime, maldoje, pasirinkime…
Kardinolai kasdien rinkosi į priešrinkimines kongregacijas, kuriose dalijosi savo įžvalgomis, atkreipė dėmesį į problemas, kalbėjo apie dabartinę padėtį ir žvelgė į ateities iššūkius bei svarstė kokio popiežiaus reikia Bažnyčiai. Tai tikro kolegialumo bei sinodalumo metas. Mums irgi turėtų rūpėti Bažnyčios reikalai. Kaip mes matome bei vertiname dabartinę situaciją Bažnyčioje bei pasaulyje? Ko mes meldžiame?
Šiandien perskaičius straipsnį ‘Kokio laukiame popiežiaus?’, kuriame keli žinomi asmenys pasidalino savo lūkesčiais, nors ir pavėluotai, kilo mintis pakviesti ir jus, kurie meldžiatės ir laukiate naujo Popiežiaus išrinkimo, pasidalyti savo įžvalgomis bei lūkesčiais.
Ar norite, kad būtų tęsiama pp. Pranciškaus linija?
Kokio Popiežiaus laukiate? Už ką balsuotumėte?
Ar laukiate permainų Bažnyčioje? Kokių?
Kas šiuo metu svarbiausia?
Rašykite apačioje po šiuo straipsniu.
Asta: Kokio meldžiame popiežiaus?
Taip, norėčiau, kad būtų tęsiama p. Pranciškaus linija - kad Bažnyčia būtų atvira visiems, kad retai joje besilankantys žmonės nesijaustų atstumti; jei yra atšalę - kad jaustųsi visad laukiami ir priimami, niekada nepasmerkti Dievo, o tuo labiau žmonių.
Tačiau taip pat labai svarbu, kad būtų ypatingai saugoma Bažnyčios Tradicija ir dogmos. Ypač ten, kur meilė yra "išeinanti", kur požiūris sukelia diskusijų. Išsiskyrusiųjų, lyties ar kitokio identito ypatumų turinčių/išgyvenančių asmenų sielovada turi tęstis, tačiau diskusijas keliantys tarnystės klausimai turi būti interpretuojami atsiremiant į dogmas. Tai yra, neturi būti prileidžiamos diskusijos apie celibato panaikinimą, tos pačios lyties santuokas etc. Jeigu kelia diskusijas šių asmenų laiminimas - tuomet negali būti ir laiminimo. Tai yra, negali būti abejonių, siektina vienybės pagrindiniuose dalykuose ir tik po to turi paaiškėti, kokia galima laisvė šiuo metu.
Šiuo sudėtingu Bažnyčiai metu kaip niekad reikia susiklausymo ir įsiklausymo. Todėl jokių regimų permainų nesitikiu, ir racionaliai siekiant Bažnyčiai "išgryninti kelią ir jį paversti Keliu", jų neturi būti. Permainos turėtų būti neregimos, tačiau tokios yra pačios naudingiausios.
Balsuočiau už kardinolą P.Parolin - apie jį daugiausiai pastaraisiais metais teko skaityti ir patirti. Kitų kardinolų biografijos ir pasaulėjauta irgi atrodo tinkama, tačiau neretai šalių, kuriose jie dirba, kontekste, kyla abejonių. Taip pat reikšminga vertinti asmenybę, todėl nuspręsti iš tos informacijos, kuri yra pateikiama, nėra įmanoma. Taigi, rinkčiau popiežių iš "arčiausiai Bažnyčios širdies" - Italijos, ir kuo konservatyvesnių pažiūrų (kaip minėjau, dėl daugybės šiuo metu klaidinančių įsitikinimų Bažnyčioje).
Ketvirtadienis, 2025 Gegužė 08 16:39
Roma: Kokio Popiežiaus laukiate?
Meldžiu popiežiaus, kuris drąsiai save įvardintų visų Kristaus įkurtoje Bažnyčioje brolių broliu, kaip Jos Įkūrėjas apreiškė apaštalams, pradedant nuo Petro. Laukiu tokio nepalaužiamo tikėjimo pavyzdžio, kuris guostų nesuvokiamai mums atsidavusią Jėzaus Širdį.
Ketvirtadienis, 2025 Gegužė 08 11:48
Galilėjiečių bendruomenės vadovą
kun. Eitvydą Merkį galite rasti
Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje:
kasdien pusvalandį prieš ir tuojau po 17 val. šv. Mišių;
sekmadieniais ir šventadieniais nuo 16.00 iki 18.00 val.
Išpažinčių kunigas klauso kasdien pusvalandį prieš Mišias.
Ilgesniems dvasiniams pokalbiams reikia su juo susitarti iš anksto.